Чому українці не заробляють на Ebay та Amazon?

размещено в: Статьи | 0

Як відомо, будь-які товари можуть продаватись через інтернет. Для цього потрібно створити інтернет магазин або використовувати онлайн майданчики. В Україні це такі сайти, як www.slando.ua, www.aukro.ua, www.romo.ua та інші.

На таких інтернет майданчиках може зареєструватись кожен українець і продавати все, що в нього є та що не заборонено законом.

Річний об’єм всієї інтернет торгівлі України наближається до 2 млрд доларів США (станом на 2013 рік). Найбільше через інтернет українці купують побутову техніку, електроніку, одяг, подарунки, квитки, дитячі товари. Причому частка електронної торгівлі не перевищує 2% від всієї роздрібної торгівлі в Україні. В США частка торгівлі через інтернет становить більше 10%. Всього в Україні на кінець 2013 року існувало не більше 8000 функціонуючих інтернет магазинів, переважна більшість яких – дрібні або непрацюючі. Середні витрати на покупки онлайн для України невеликі і становлять 33$ на душу населення (в США – більше 500$).

Чому ж українські інтернет магазини залишаються маленькими і багато закривається? – Через бідність українського споживача. Якщо поділити все, що виробляється в Україні за рік, то на кожного українця вийде не більше 3000-7000$. В Греції (найбіднішій країні Євросоюзу) цей показник становить понад 24000$. В розвинутих європейських країнах та США цей показник перевищує 40000$. Тобто, теоретично 1 американець може купити товарів, як 6-13 українців!!!! На практиці ми бачимо, що середній американець витрачає у 18 разів більше на покупки в інтернеті, ніж українець.

Як же ж простий українець може продати щось європейцю або американцю? – Через американські інтернет аукціони Ebay та Amazon. Купувати або продавати будь-що на цих інтернет аукціонах може кожний житель планети. Для цього потрібно зареєструватись на сайті Ebay або Amazon (5-10 хвилин), підключити банківську картку Visa або MasterCard до платіжної системи PayPal (1-5 хвилин), зробити фото своїх товарів та завантажити їх на свою сторінку на сайті Ebay або Amazon (сторінка схожа на профіль користувача на Facebook або Вконтакте) і чекати замовлень. Після отримання замовлення (приходить повідомлення разом з підтвердженням оплати) потрібно піти на пошту і відправити замовлення, отримавши платню на свою картку.

Як показує практика, на цих інтернет аукціонах продається абсолютно все – від голки до гелікоптера. Існують багато випадків, коли наймані працівники звільнялись з роботи і сидячи вдома продавали свої товари через Ebay та Amazon. Одна американська жінка збирала в лісі ялинкові шишки, розфарбовувала їх, фотографувала та продавала по 10$ на Ebay. Згодом вона почала заробляти більше 8000$ на місяць.

Також, існують випадки, коли домогосподарки, сидячи вдома в’язали кольорові шкарпетки або робили ковдри з кольорових шматків тканини, фотографували свої вироби та продавали через Ebay та Amazon, при цьому заробляючи більше своїх чоловіків, які працювали на найманій роботі. Але на відміну від чоловіків, вони повністю володіли своїм часом та заробляючи гроші ще встигали виховувати дітей.

Так чому ж українці не можуть так легко заробляти на Ebay та Amazon продаючи свої товари? Адже обсяг торгів тільки на Ebay в найближчий рік перевищить 300 млрд доларів США!!!!

Причин всього 2 і вони дуже прості. По перше, в Україні не працює повноцінно платіжна система PayPal. Українці можуть підключити свої картки Visa та MasterCard до PayPal, але не можуть отримувати валюту через PayPal, можуть лише витрачати (не більше 200-300$ за покупку).

Хто в цьому винен? – Національний банк України, який за всі роки існування PayPal, Ebay та Amazon так і не спромігся налагодити повноцінне функціонування платіжної системи PayPal в Україні. Зате Національний банк України разом з Кабміном завжди скаржаться, що українській економіці не вистачає валюти. То чому ж Національний банк України разом з Кабінетом Міністрів України нічого не робить для того, щоб українці могли продавати свої товари в Європі та Північній Америці?

Нагадаю, що для цього потрібно, щоб в Україні повноцінно і без обмежень працювала платіжна система PayPal.

Друга проблема – в Україні відсутня ефективна поштова служба, яка б швидко і відносно недорого доставляла українські товари замовникам в різних куточках світу. Ринок поштових сервісів в Україні контролюється державою. Укрпошта – державне підприємство. Але працює Укрпошта вкрай неефективно ще за радянськими стандартами. Цю службу потрібно якнайшвидше повністю реформувати, пристосувавши до потреб не тільки пенсіонерок, які виписують газету Сільські Вісті, алей для потреб малого та середнього бізнесу.

Існують приватні поштові служби, такі, як Нова Пошта але із-за бюрократичних перешкод з боку держави цій поштовій службі не вдається вийти на міжнародний ринок поштових відправлень, хоча останнім часом Нова Пошта намагається здолати українську бюрократію та вийти на міжнародний ринок.
Нажаль, багато українських чиновників є безграмотними та не знають для чого потрібен інтернет в сучасному світі, тому вони нічого не роблять для його поширення і розвитку в Україні.
Національний банк України та Кабінет Міністрів України уміло блокують доступ українцям до багатих ринків збуту і перешкоджають надходженню валюти в Україну.

Чому в Грузії на державному рівні існують курси, на яких грузинам пояснюють, як заробляти на Ebay та Amazon? В Україні навіть доступ до цих ресурсів закритий. Можливо українським чиновникам не потрібно, щоб українці багатіли, бо для чиновника контроль важливіший за розвиток.

Максим Ситайло 15.07.2014


Поделитесь с друзьями в социальных сетях